Poznaj nasz proces projektowy

Pasja i pracowitość. To one pozwalają nam tworzyć doskonale skrojone i wręcz idealne wnętrza, dopasowane do potrzeb naszych klientów.

Projekt koncepcyjny

Badanie potrzeb oraz budżetu Inwestora.
Postaramy się Was poznać, by jak najlepiej projekt pasował do Was jako przyszłych mieszkańców. Na spotkaniu porozmawiamy o Waszych potrzebach, nawykach i stylu życia oraz o preferencjach stylistycznych i kolorystycznych.

Inwentaryzacja.
Poznamy plany Waszej inwstycji i potwierdzimy je audytem.

Propozycje układu funkcjonalnego oraz aranżacji wnętrza.
Tworzymy propozycje układu funkcjonalnego, prezentujemy mo- odboardy określające stylistykę, próbki materiałów i na takiej koncepcji pracujemy dalej.

Wizualizacje

Fotorealistyczne wizualizacje pokazują styl, kolorystykę i sugerowane materiały oraz meble w projektowanym wnętrzu. Wizualizacje mają charakter poglądowy, a niektóre materiały, tekstury oraz produkty mogą być podobne (nie identyczne) do wybranych realnych elementów wyposażenia, więc po przesłaniu projektu, spotykamy się w sklepach, aby w miarę dostępności materiałów zobaczyć je na żywo. Inwestor sam wybiera sprzęt AGD i RTV, zgodnie z zaleceniami kolorystycznymi z projektu oraz własnymi preferencjami funkcjonalnymi.

Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy zawiera wszystkie niezbędne rysunki techniczne potrzebne wykonawcom do wyceny i prac, tj. projekt przebudowy ścian, schemat elektryki, schemat oświetlenia, rozrys hydrauliki, rzut posadzek, sufitów, kolorystyka ścian, rozrysy mebli (jeśli potrzebne) oraz rysunki widoków ścian łazienki.

Zestawienie wyposażenia.
Wstępne zestawienie ilościowe wyposażenia wysyłane jest w po- staci arkusza kalkulacyjnego oraz pliku pdf – plik zawiera nazwy materiałów, mebli, oświetlenia, elementów wyposażenia z metra- żami oraz ilością. Zestawienie wyposażenia nie zawiera wycen od wykonawców: wyceny robocizny i materiałów budowlanych.

Nadzór autorski

Zamawiając nadzór autorski Inwestor zyskuje czas i spokój oraz pewność, że projekt zostanie zrealizowany wiernie z założeniami.
       To ostatni i opcjonalny etap współpracy polega na doglądaniu przez Projektanta realizacji oraz kontakcie z wykonawcami. Aby zapewnić zgodność realizacji z założeniami projektowymi, Projektant konsultuje z wykonawcami rozwiązania w zakresie problematyki zawartej w projekcie, dokonuje zmian projektowych (w formie ustnej lub szkiców roboczych tylko jeśli konieczne) oraz akceptuje zakończone roboty pod kątem ich estetycznej jakości.
       Z Inwestorem i wykonawcami ustalamy kluczowe momenty, w których spotkanie będzie potrzebne, 1-2 razy w tygodniu. Każde spotkanie jest podsumowane krótką notką (opcjonalnie ze zdjęciami) wysyłaną do Inwestora mailem.

Nadzór nie obejmuje sporządzania zamówień, zakupów oraz ich transportu, przygotowania dokumentacji powykonawczej, instruowania wykonawców w sprawach technologii prowadzenia robót oraz sposobu ich zabezpieczenia, oceny technicznej jakości robót (wyłącznie ocena wizualna), kontroli wymiarowej oraz innych czynności będących w gestii wykonawcy.

Stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.